regeneracjatonerow.waw.pl

Drukarki, komputery | Porady zakupowe

Czym są Chromebooki? Czy warto kupić?

Wiele osób szuka szybkiego i małego laptopa, na którym mogliby wykonywać lekkie prace związane z dokumentami, e-mailem, stronami internetowymi i tym podobnymi. Jednak większość osób swoją uwagę od razu kieruje ku potężnym maszynom z systemem Windows lub iOS. A tak naprawdę optymalnym wyborem w większości przypadków będzie Chromebook. Czym on jest oraz czy warto go kupić?

Kilka słów o sprzęcie typu Chromebook

Chromebook to po prostu laptop, który pracuje na systemie operacyjnym Chrome OS. Producentem tego systemu jest oczywiście Google. Są jednak również modele z systemem Windows. Jeśli zdecydujesz się na Chrombook z Windowsem, to wybierz dobry antywirus dla urządzeń z systemem Windows. Taki sprzęt ma kilka zalet, które dla wielu użytkowników są znaczące. Wśród nich na pewno należy podkreślić jego lekkość – chromebook to naprawdę lekki sprzęt, który można zabrać ze sobą w podróż, czy też gdziekolwiek indziej.

Oprócz naprawdę małej wagi, chromebook może poszczycić się także wytrzymałą baterią. Może on pracować na baterii nawet kilka długich godzin. Mowa tutaj o czasie wynoszącym nawet do 10 godzin. Wszystko zależy oczywiście od modelu tego małego laptopa oraz tego, jak będziemy z niego korzystać na co dzień.

Chromebook – czy warto go mieć?

Wszyscy, którzy potrzebują taniego, lekkiego sprzętu z wytrzymałą baterią na pewno powinni zainteresować się tym sprzętem. Urządzenie świetnie sprawdzi się np. dla osób, które dużo piszą na komputerze. Klawiatura w takich chromebookach z reguły jest wysokiej jakości, a naprawdę wytrzymała i pojemna bateria sprawią, że chromebook będzie nam służył przez cały czas wielogodzinnej podróży. Warto jednak wiedzieć, że chromebooki nie posiadają wydajnego procesora, karty graficznej i zbyt dużej ilości pamięci RAM. Dlatego sprzęt ten nie dostarczy nam zbyt wielu walorów rozrywkowych – jednak spokojnie, ponieważ Netflixa czy też YouTube odpalimy na nim bez problemu.