regeneracjatonerow.waw.pl

Drukarki, komputery | Porady zakupowe

Przewodnik (od A do Z) po drukowaniu 3D: od podstaw do zaawansowanej technologii

Druk 3D istnieje od ponad 30 lat, ale dopiero niedawno stał się powszechnie znany. Jest to proces wytwarzania przyrostowego, który tworzy trójwymiarowe bryły z pliku cyfrowego. Druk 3D to przyszłość produkcji, a dzięki odpowiednim materiałom i oprogramowaniu do projektowania można z niego wyprodukować prawie wszystko, co tylko można sobie wyobrazić. Poniższy przewodnik pomoże Ci zrozumieć, czym jest drukowanie 3D i jak działa. W tym przewodniku poznasz również niektóre z różnych typów drukarek 3D i do czego najlepiej się nadają.

Co to jest drukowanie 3D i jak to działa?

Druk 3D to proces tworzenia trójwymiarowych brył z modelu cyfrowego. Model cyfrowy jest przekształcany przez drukarkę w obiekt. Drukarka 3D zacznie od warstwy płynnego materiału, zazwyczaj plastiku lub metalu, a następnie doda kolejne warstwy, jedna na drugiej. Głowica drukarki zaczyna się na dole modelu i przesuwa się do góry, tworząc kolejne warstwy.

Druk 3D w zastosowaniach przemysłowych

Druk 3D jest obecnie używany w wielu gałęziach przemysłu, ale najszerzej został przyjęty przez przemysł urządzeń medycznych – o zastosowaniu druku 3D w medycynie więcej na www.ciekawa.pl. Dzieje się tak, ponieważ drukowanie 3D może być wykorzystywane do tworzenia niestandardowych protez i implantów dla pacjentów, którzy nie są w stanie ich uzyskać w inny sposób.

Branże wykorzystujące druk 3D to:

  • Branża urządzeń medycznych
  • Przemysł motoryzacyjny
  • Przemysł lotniczy
  • Branża budowlana