regeneracjatonerow.waw.pl

Drukarki, komputery | Porady zakupowe

Jak wybrać komputer do firmy?

Szukając laptopa dla swojej firmy, musisz wziąć pod uwagę swój budżet, preferowany system operacyjny, projekt i komponenty techniczne, takie jak procesory i żywotność baterii.
Istnieje wiele list 10 najlepszych, które są przeznaczone dla osób, które chcą uzyskać informacje na temat najlepszych laptopów roboczych na rynku, ale ten przewodnik zakupu laptopów nauczy Cię, jak kupować komputery w sprytny sposób, bez polegania na (często sponsorowanej ) opinie kogoś innego. Nie przejmuj się, jeśli masz niewielkie lub żadne wsparcie techniczne lub ograniczone doświadczenie – gdy już poznasz podstawy dobrego laptopa, proces zakupów będzie znacznie mniej przytłaczający.

Ten przewodnik dotyczący zakupów został opracowany w taki sposób, aby był wykonywany krok po kroku, i uwzględnia ogólne najlepsze praktyki dotyczące sprzętu, a także obawy właścicieli małych firm dotyczące budżetu i wdrażania.

Krok 1: ustaw budżet na technologię i zoptymalizuj strategię zakupów.
Najlepszym sposobem na zoptymalizowanie wydatków na technologię jest ustalenie jasnego budżetu przed zakupami. Ustalając budżet, weź pod uwagę nie tylko ogólną kwotę, którą chcesz wydać, ale także sposób amortyzacji w stosunku do liczby zakupionych laptopów. Kiedy przedsiębiorcy nie ustalają budżetu przed zakupami, szczególnie w przypadku technologii, często kończą się nadmiernymi lub niepełnymi wydatkami. Nie każda firma potrzebuje floty najlepszych maszyn, a rozważanie kosztownych opcji jest stratą czasu, jeśli nie odpowiadają Twoim wynikom finansowym. Z drugiej strony, niepełne wykorzystanie środków może w dłuższej perspektywie kosztować Cię więcej, jeśli za pierwszym razem nie dostaniesz tego, czego potrzebują Twoi pracownicy.

Popularnym podejściem do budżetowania technicznego jest przyjmowanie różnych poziomów urządzeń w zależności od potrzeb użytkowników. Na przykład warto sięgnąć po luksusowe maszyny firmy Dell dla kadry kierowniczej i zespołu programistów, laptopy firmy Dell średniej klasy dla personelu profesjonalnego oraz podstawowe firmy Dell dla personelu pomocniczego. Zaleca się trzymanie się jednego lub dwóch producentów, aby w przyszłości uprościć konserwację i zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Z tego powodu najlepiej jest podejmować decyzje dotyczące zakupu technologii w rękach niewielkiej liczby pracowników wysokiego szczebla i nie otwierać rozmowy na cały personel. [Przeczytaj powiązany artykuł: Co to jest zarządzanie urządzeniami mobilnymi?]

Najłatwiejszym podejściem do zarządzania jest posiadanie tylko jednego producenta oryginalnego wyposażenia i dwóch lub trzech wariantów modeli. Jeśli jednak masz na pokładzie kreatywnych profesjonalistów, prawdopodobnie zdecydujesz się przyjąć dwa typy maszyn, ponieważ kreacje często wymagają drogich komputerów Mac (które zwykle nie są potrzebne innym pracownikom).

Jeśli nie masz pewności, jak znaleźć równowagę między kosztami a jakością, zapoznaj się z naszym podziałem zakresów budżetów laptopów i określ swój zakres na podstawie typów pracowników, których masz:

1200 złotych i mniej: znajdziesz wyłącznie low-endowe Chromebooki i komputery z systemem Windows. Nie zalecamy laptopów w tym przedziale cenowym użytkownikom biznesowym, ponieważ zazwyczaj mają niską jakość wykonania, ograniczoną pamięć masową i niską wydajność. Nawet w przypadku lekkich zastosowań biznesowych możesz zrobić lepiej.

1200 zł do 2500 zł: w tym przedziale cenowym znajdziesz przeciętne laptopy z systemem Windows i dobre biznesowe Chromebooki. Powodem, dla którego Chromebooki są lepsze niż komputery z systemem Windows w tym zakresie, jest to, że mają znacznie mniej pamięci (co jest drogie), dzięki czemu mogą pozostać w niskiej cenie bez poświęcania na kompilację i wyświetlanie. Tak czy inaczej, laptop do pracy w tym przedziale cenowym należy kupować tylko dla pracowników, którzy trzymają się podstawowych zadań, takich jak korzystanie z pakietu Microsoft Office, publikowanie w mediach społecznościowych i przeglądanie sieci. W przypadku personelu pomocniczego o ograniczonych potrzebach, takiego jak recepcjonistki i asystenci, ten przedział cenowy może być odpowiedni.

2400 zł – 4000 zł: większość potrzeb użytkowników biznesowych można zaspokoić w tym przedziale cenowym. Użytkownicy nie powinni mieć problemów z uzyskaniem potrzebnej pamięci i miejsca do przechowywania, a także wystarczająco wydajnego procesora do wielozadaniowości biznesowej na tym poziomie. Laptopy robocze w tej kategorii często mają funkcje zabezpieczeń klasy biznesowej, takie jak skanery linii papilarnych, i zwykle mają dobrą żywotność baterii, wygodne klawiatury i ładne wyświetlacze.

4000 zł lub więcej możesz dostać laptopa, który jest znacznie wydajniejszy lub bardziej przenośny niż te z niższych przedziałów cenowych. Ultraprzenośne modele klasy premium, takie jak Dell XPS 13, oferują szybką wydajność w niezwykle eleganckiej obudowie. Nieporęczne, wydajne stacje robocze również mieszczą się w tej kategorii i kosztują akurat tyle. To najlepszy przedział cenowy dla zaawansowanych użytkowników, takich jak zespół programistów, zespół projektantów i kierownictwo na poziomie C, którzy chcą wyświetlać określony obraz.

Teraz, gdy budżet jest już ustawiony, przefiltruj przyszłe wyszukiwania na podstawie kosztu. Nawet patrzenie na modele laptopów spoza twojego przedziału cenowego to przepis na katastrofę budżetową, więc unikaj.