regeneracjatonerow.waw.pl

Drukarki, komputery | Porady zakupowe

5 wskazówek, jak zapobiec przegrzaniu laptopa.

Nie jest tajemnicą, że komputery nagrzewają się, gdy jest gorąco, a biorąc pod uwagę miniaturyzację i kompaktowość laptopów, są one szczególnie dotknięte na szkodliwe działanie wysokich temperatur. Oto 5 wskazówek, jak uniknąć przedwczesnego zużycia podzespołów, Oczywiście porady te mogą dotyczyć również komputerów stacjonarnych oraz w mniejszym stopniu tabletów dotykowych i hybrydowych komputerów 2 w 1.

Wybierz twardą, płaską powierzchnię.

Lubimy ostatni raz zajrzeć do Internetu przed snem, ale nasz netbook bardzo średnio znosi położenie na kołdrze. Odprowadzanie ciepła jest bardzo złe i lepiej postawić go na twardej i płaskiej powierzchni lub na systemie wentylacyjnym. Dotyczy to również kolan!

Wentylacyjna podkładka.

Dobrze znany graczom system wentylacji umieszczony pod komputerem ma dwie zalety: pozwala podnieść urządzenie i jest wyposażony w wentylator. Dzięki temu Twój laptop będzie nieco chłodniejsza!

Wyczyść kratki wentylacyjne.

Jeśli Twój komputer staje się coraz gorętszy, prawdopodobnie przyczyną jest kurz. Czasami trzeba zaopatrzyć się w pochłaniacz suchego powietrza, który można wsunąć do otworów wentylacyjnych komputera, aby usunąć kurz z jego wnętrza. Odkurzacz o minimalnej mocy może również wykonać to zadanie, ale należy uważać, aby nie uszkodzić wewnętrznych elementów!

Usuń programy, które uruchamiają się przy starcie.

Programy, które uruchamiają się podczas startu, mają niefortunną tendencję do zmuszania komputera do pracy zaraz po jego włączeniu. Zwolnienie miejsca lub uniemożliwienie ich uruchamiania przy starcie może zmniejszyć obciążenie procesora, a tym samym zmniejszyć wydzielanie ciepła przez komputer. Jeśli to nie pomoże, można również przywrócić komputer do ustawień fabrycznych, radykalne rozwiązanie!

Odłącz ładowarkę.

Jeśli korzystasz z komputera w domu, być może warto go podłączyć, aby uniknąć wyczerpania baterii. Ale podczas ładowania akumulator nagrzewa się znacznie bardziej. Nie wahaj się odłączyć ładowarki i używaj jej tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Skutki przegrzania.

Na koniec warto wiedzieć, że oprócz skrócenia żywotności niektórych podzespołów, nadmierne nagrzewanie się komputera powoduje automatyczne ograniczenie jego wydajności. Dlatego ważne jest, aby utrzymać temperaturę wewnętrzną w celu utrzymania wydajności komputera!